Volám sa Magdaléna

Pochádzam zo Zvolena, ale zamilovala som sa aj do Juhovýchodnej Ázie (najmä Barma a Indonézia) a Mexika.

Najradšej sa túlam novými uličkami, varím kašu, plávam v čistých jazerách, ochutnávam, ktorá jahoda je sladšia, rozprávam sa o ich detstve so starými mamami, tancujem na ženských kruhoch, testujem pouličné jedlo a dobrú kávu, vyzvedám, čo iných ani nenapadne sa pýtať a najmä – píšem o tom.

Vyštudovala som žurnalistiku, najprv v Bratislave, potom v Brne, a pár mesiacov aj v Španielsku. Zúčastnila som sa mnohých zahraničných seminárov i tréningov pre novinárov, aj o ľudských právach. Pracovala som, okrem novinárky na voľnej nohe, aj pre niekoľko slovenských neziskoviek a projektov – ako PR manažérka. Vyskúšala som v pracovnej oblasti, čo sa dalo, aby ma to vždy vrátilo k novinárčine. 

V už troch pasoch mám pečiatky zo 42 krajín na piatich kontinentoch. Najviac som sa o sebe, aj o mojej profesii naučila práve na potulkách týmito krajinami. A veľmi si každú jednu skúsenosť vážim.

Neustále sa učím mať rada zmenu. 

Inšpirácie nachádzam v prírode, v rozhovoroch s ľuďmi aj v novinách. 

Takmer všetky fotografie mňa na tejto webstránke urobil môj priateľ Noel, ktorý ma každý deň inšpiruje a podporuje. Najnovšie pracujeme spoločne na projekte Ženy, ktoré zostali o ženách vo svete, čo žijú samé, lebo ich muži emigrovali.  

Keď som na cestách, najviac mi chýbajú slovenské lesy a rodina a priatelia.

Inšpirácia pre vás

Za fotografie – osobné i pracovné – ĎAKUJEM môjmu milému – Noel Rojo

Stretnutia so ženami na ženských kruhoch, ktoré organizuje moja osobná lektorka – Jana Almaja Vaculčiaková (a neodporúčam ju len preto, že je moja mama:))

Divadelné predstavenia, v ktorých hrá moja sestra Alžbeta Vaculčiaková a cvičenie jogy s ňou (nielen v Brne).

Reportážne knihy od vydavateľstva Absynt.

Newsletter od online magazínu MONO. Zapíšte sa aj vy a budete dostávať tú najlepšiu dávku kvalitného čítania!

Cestovateľské blogy, v ktorých má prsty moja priateľka Ivana Grešlíková:  jej slovenský blog a anglický blog Nomad Is Beautiful. Dozviete sa tam všetko, čo potrebujete vedieť , ak chcete cestovať zodpovedne – najmä po Ázii a Európe.