Prednášky, prezentácie, diskusie o svete

Pozvite ma k sebe do mesta (na festival, do kaviarne, do čajovne, na akúkoľvek akciu) a ja vám rada naživo porozprávam o svete.

AKTUÁLNE PLÁNOVANÉ PREZENTÁCIE:

8. 9. 2017 o 20:00 (Kaviareň STOPY, Levice) Autentická Indonézia (o zodpovednom cestovaní najväčším súostrovím sveta)

14. 9. 2017 o 19:00 (Stanica-Zárečie, Žilina) Vnímavé cestovanie: Ako zanechať pri cestovaní pozitívny dopad? (prednáška mňa a Ivany Grešlíkovej s praktickými tipmi, ako cestovať zodpovedne)

17. 9. 2017 o 19:00 (Záhrada, Banská Bystrica) Vnímavé cestovanie: Ako po sebe zanechať pozitívny dopad? prednáška mňa a Ivany Grešlíkovej s praktickými tipmi, ako cestovať zodpovedne)

20.9.2017  o 18:00 (Halmi Space, Košice) Vnímavé cestovanie: Ako zanechať pri cestovaní pozitívny dopad (prednáška mňa a Ivany Grešlíkovej s praktickými tipmi, ako cestovať zodpovedne)

25. 9. 2017 o 19:00 (Kavárna Trojka, Brno) Autentická Indonézia – cestovanie citlivé k miestnym a prírode (prednáška o neturistických miestach Indonézie a zodpovednom cestovaní po krajine)

26. 9. 2017 o 18:00 (Impact Hub, Bratislava) O cestovaní s pokorou (diskusia s Ivanou Grešlíkovou a Ivanom Ježíkom v rámci Choices.sk)

4. 10. 2017  (Diera do sveta, Liptovský Mikuláš, čas ešte upresníme) Autentická Indonézia – cestovanie citlivé k miestnym a prírode (Prednáška o neturistických miestach Indonézie a zodpovednom cestovaní po krajine)

5.10. 2017 o 18.00 (VOICES, Trenčín) Kde sa berie to, čo si užívame? (Prednáška príbehov vecí, ktoré denno-denne jeme či používame, ale ktoré vyrábajú na opačnom konci sveta.)

Rada rozprávam o

  • pomalom a zodpovednom cestovaní (napríklad v indickom Ladaku, mexickej Oaxace, závratnou rýchlosťou meniacej sa Barme, Kambodži so smutnou minulosťou, Indonézii, kde je každý ostrov ako nová krajina, či v kolumbijských horách, kde nežije nikto, iba Kogiovia, čo milujú Matku Zem),
  • o tom, kde sa berie to, čo (si) užívame (napríklad, ako sa na váš stôl dostane kolumbijské kakao či banán z tej istej krajiny, či prečo v krajinách, kde jej najviac zjedia, chýba ryža, či aké sú osudy Kambodžaniek, ktoré šijú naše topánky),
  • digitálnom nomádstve a rôznych experimentoch, ktoré som si počas neho vyskúšala (Dá sa realizovať bez biznis plánu? Čo môžem ako digitálna nomádka urobiť pre krajinu, v ktorej sa rozhodnem žiť? Prečo je dôležité, aby bol aj digitálny nomád offline? Ako žiť digitálne nomádstvo v ozajstnej slobode?),
  • slobode (v práci, vo vzťahu, vo svete).

Prednášala som:

  • v bratislavskom Martinuse,
  • niekoľkokrát vo zvolenskej Džezve,
  • na mojom obľúbenom cestovateľskom festivale Iné cesty v Košiciach
  • na ďalšom cestovateľskom festivale Cestou necestou v Bratislave i Banskej Bystrici
  • v levickej kaviarni STOPY, aj pri iných príležitostiach v tomto mestečku.

Chcete sa tiež dozvedieť informácie o krajinách z celého sveta z prvej ruky?

Alebo vás zaujímajú ľudské práva či globálne témy?

Ozvite sa mi a môžem prednášku pripraviť na mieru vášmu publiku. 

 

Autor foto: Ján Belák